Săptămâna Europeană a Sportului – 2022!

În perioada 26 – 30 septembrie 2022, în cadrul „Săptămânii europene a Sportului”, în instituția noastră s-au desfășurat o multitudine de activități dedicate sportului și modului sănătos de viața. Elevii noștri fiind ghidați de profesoarele de educație fizică: Cerî Alexandra și Țîgani Valentina, au participat la mai multe probe sportive, cum ar fi: ciclismul, fotbalul, jocuri dinamice-ștafete, atletismul, înviorarea și nu în ultimul rând a fost organizat un „flash mob”, dedicat sportului. Vă atașăm mai jos imagini din cadrul activităților. Secvențe video găsiți pe pagina de facebook a instituției https://www.facebook.com/profile.php?id=100063679954627