Să fim mai buni cu ”Albinuțele” și ”Clopoțeii” din Școala noastră!
„Adevărata caritate este dorința de a fi folositor celorlalți, fără a avea gândul de a primi o recompensă.”
Venirea sărbătorii Învierii Domnului nu a trecut neobservată nici anul acesta. Copiii din clasa ”0”, grupele „Albinuțele” , educator Portas Ala și „Clopoțeii”, educator Toma Svetlana, și în acest an au păstrat frumosul obicei de a aduce puțină bucurie în ochii celor mai triști ca noi…Ca în fiecare ajun de sărbătoare a Învierii Domnului, copii ajutați de părinți au colectat produse alimentare, hăinuțe și multe altele pe care le-au dus la biserică, de unde vor fi distribuite celor care într-adevăr au nevoie. Vă îndemnăm să fiți mai buni!








































